אודות קיבוץ אילון

אילון הוא קיבוץ מיסודה של תנועת הקיבוץ הארצי, השוכן על גבעה בגליל המערבי בין נחל בצת לנחל כזיב, טובל בירק ומשקיף אל הים. הקיבוץ משתייך למועצה האזורית מטה אשר.

 

הקיבוץ נוסד בפתח תקווה בשנת 1935 על ידי הגרעין הישראלי השני של תנועת השומר הצעיר וגרעין הכשרה שעלה מפולין. העלייה על הקרקע, בנובמבר 1938, הייתה במסגרת הקמת יישובי חומה ומגדל.

 

חומה ומגדל

 

בשנת 2000 עבר הקיבוץ תהליך של הפרטה, וקליטתם של חברים חדשים נעצרה. ממערב לקיבוץ הוקמה שכונת הרחבה קהילתית ותושביה הצטרפו לקהילה החדשה, שכללה מעתה את חברי אילון ואת תושבי ההרחבה: קהילת "חורש אילון". החל משנת 2012 מתנה הקיבוץ בניה בשכונה בקבלה לחברות באגודה החקלאית.

 

צילום: מיכל מיכאלי

צילום: מיכל מיכאלי

 

נכון לשנת 2014, הענפיים העיקריים בקיבוץ הם אבוקדו, בננות, גידולי שדה, לול פיטום, רפת ומכוורת. הישוב גאה במערכת חינוך מפוארת לגילאי 0-י"ב, הכוללת חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. תלמידי בית הספר היסודי לומדים בבית הספר האיזורי מעיינות שבקיבוץ כברי, ותלמידי חטיבת הביניים והתיכון בבית הספר למדעים ולאומנויות מנור כברי.

 

הקהילה מנהלת חיי חברה ותרבות תוססים, החגים נחגגים בצוותא – וגם בימי חול הומות מדרכות הישוב במשפחות צעירות, בני נוער, חברי קיבוץ, פנסיונרים בני כל הגילאים ואפילו כמה קלנועיות עם וותיקי אילון.

קישורים למידע נוסף:

אנא המתינו טוען לוח אירועים....
דואר נע גליל מערבי, מיקוד 2284500
טל: 04-9858117, פקס: 04-9806629, דוא"ל: mazcirut@eilon2.org.il
צרו קשר | RSS

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב מיכל שטינמץ